Please enable JS

Жива книга

Реформа цивільного судочинства в Україні та необхідність її проведення

Цивільний процес: теорія і практика. Концепції вчених з удосконалення законодавства про нотаріат. Монографія./ за заг ред. д.ю.н., проф. заслуженої юристки України Фурси С.Я., докторки юридичних наук, професорки Бичкової С.С. К.: Алерта, 2023.640с.

Фурса С.Я., Фурса Є.І. Реформа цивільного судочинства в Україні та необхідність її проведення (С.13-63)

Реформа цивільного судочинства в Україні та необхідність її проведення

Зміст
  1. Людський та інші фактори, що впливають на стан цивільного судочинства в Україні
  2. Чи доцільно нині удосконалювати чинний Цивільний процесуальний кодекс України та які його положення істотно впливають на можливість реалізації особою права на звернення до суду за захистом?
  3. Проблемні питання у визначенні видів проваджень цивільного судочинства
  4. Які недоліки чинного законодавства про цивільне судочинство при його застосуванні судом можуть розцінюватися як зловживанням правом?
  5. Дискусійні питання, які підлягають обговореню та вирішеню при створенні нової редакції ЦПК
Анотація

Шановні читачі!

У вік цифрових технологій та перенасичення інформаційного простору низькоякісними продуктами, Вашій увазі пропонується нова наукова праця, підготовлена вченими провідних наукових та навчальних закладів України, присвячена аналізу проблем цивільного судочинства.

Авторський колектив при написані цієї монографії поставив собі за мету висловити концептуальні підходи до поліпшення якості цивільного судочинства в Україні. Але вважаємо правильним робити це до підготовки нової редакції Цивільного процесуального кодексу (надалі-ЦПК), щоб пропозиції авторів, після їх публічного обговорення та схвалення, були враховані при вдосконалені даного нормативного акту, а не після його прийняття вчені висловлювали свої зауваження. Тому шановні фахівці, у вас з’явилася реальна можливість подивитися на норми чинного ЦПК через призму концепцій вчених, висловлених у цій монографії та впевнитись у тому, що з урахуванням висловлених думок нова редакція цього Кодексу стане кращою.

Саме напередодні вступу України до Європейського Союзу та перемоги нашої країни у війні, вченим хочеться внести свій вклад у поліпшення цивільного судочинства та законодавства, що його регулює, щоб довести, що Україна є сильною правовою державою.

Отже, авторський колектив сподівається на відкриту публічну дискусію щодо власних доробок у контексті стратегії розвитку системи цивільного судочинства, а також на те, що це видання зацікавить фахівців, які займаються удосконаленням цивільного судочинства та норм ЦПК, зокрема.

error: Content is protected !!