Please enable JS

Жива книга

Концептуальний аналіз законопроекту № 5644 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення регулювання нотаріальної діяльності»

Нотаріальний процес: теорія і практика. Концепції вчених з удосконалення законодавства про нотаріат. Монографія./ за заг ред. д.ю.н., проф. заслуженої юристки України Фурси С.Я. К.: Алерта, 2023. с.

Фурса С.Я., Фурса Є.І. Концептуальний аналіз законопроекту № 5644 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення регулювання нотаріальної діяльності» (С.11-58.)

Концептуальний аналіз законопроекту № 5644 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення регулювання нотаріальної діяльності»

Зміст
  1. Аналіз Пояснювальної записки до Законопроекту № 5644
  2. Чи обгрутованою є концепція з передачі значних повноважень від Міністерства юстиції України до Нотаріальної палати України з здійснення контролю за організацією та нотаріальною діяльністю, підвищенням професійного рівня нотаріусів та дотримання правил етики?
  3. Нові повноваження нотаріусів та їх доцільність
  4. Вплив недосконалої нотаріальної процедури на охорону прав суб’єктів цивільних відносин та відповідальність нотаріусів
Анотація

Шановні колеги, друзі!

Пропонуємо Вашій увазі нову монографію із проєкту, який реалізується «Центром правових досліджень Фурси» – «Нотаріальний процес. Концепції вчених з удосконалення законодавства про нотаріат».

У праці надано аналіз Законопроєкту № 5644 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення регулювання нотаріальної діяльності» щодо організації нотаріату, розширення повноважень нотаріусів, процедури вчинення певних нотаріальних проваджень, висловлені обґрунтовані думки щодо удосконалення Закону України «Про нотаріат», актів, які передбачають необхідність запровадження в Україні е-нотаріату, оскільки зазначені акти потребують істотного вдосконалення та лише після їх публічного обговорення і схвалення вони можуть бути запроваджені у законодавство про нотаріат. Також запропонований аналіз міжнародних договорів, Конвенцій, які мають вплив на нотаріальну діяльність та з зв’язку із рекодифікацією цивільного законодавства та вступу Україти до ЄС авторами зроблений актцент на доцільності вже нині адаптувати своє законодавство до законодавства ЄС, висловлені думки вчених України про становлення науки про транскордонний нотаріальний процес та перспективу його розвитку і законодавства, яке регламентує вчинення нотаріальних дій з іноземним елементом. Також висвітлені ті проблеми, які мають місце із вчиненням нотаріальних дій під час воєнного стану.

Дякуємо нашим українським нотаріусам, які прикладають багато сил на надання правової допомоги під час воєнного стану. Ваша діяльність багатьом непомітна, але на скільки вона складна і багатогранна, скільки часу і зусиль доводиться докладати, щоб лавина інформації негативно не позначилася на кваліфікації, знаєте тільки Ви… Тому єдине побажання для всіх нотаріусів – тримайтеся, розвивайтеся і бережіть свою професію, оскільки незабаром війна закінчиться і економіка України почне стрімко розвиватися, щоб рівень життя населення значно зростав, а це перспектива економічної активності і пожвавлення попиту на нотаріальні послуги.

Щиро дякуємо співавторам монографії вченим Дякович М.М., Заіці О.Ю, Кухареву О.Є. Фурсі Є.І., Крижевській О.О , Фурсі Є.Є., Кіріяк О.В., Гончаровій А.В. за їх кропітку працю та бажання вдосконалити наше українське законодавство.

Велика подяка рецензентам монографії д.ю.н., професору Дзері О.В., д.ю.н., професору Мальському М.М. та д.ю.н., професору Явор О.А. за підтримку авторського колективу, слушні поради та сприяння у виданні цієї наукової праці.

Перемоги та мирного неба бажаємо усім!

error: Content is protected !!